Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu’nun, SPK Seri: VI No:15 sayılı “Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar” tebliği kapsamında kurulmuştur.

Şirketin sermayesi 52.000.000 TL’dir.

Verusaturk, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilmiş “Portföy İşletmeciliği Yetki Belgesi”ne sahiptir.

Girişim sermayesi yatırımları arasında Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., Enda Enerji Holding A.Ş., Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş., Core Engage Yazılım A.Ş., Zeroone Interactive Yazılım A.Ş., Golive Yazılım Hizmetleri A.Ş., Probel Yazılım ve Bilişim Sistemleri A.Ş., Vektora Yazılım Teknolojileri A.Ş., Mavi Hospital Sağlık Hizmetleri A.Ş. ve Kahve Diyarı Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. bulunmaktadır.

Verusaturk halka açık bir şirket olup, şirket payları Borsa İstanbul’da (BIST) ’’VERTU’’ kodu ile işlem görmektedir.

www.verusaturk.com.tr

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., 2015 yılında yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Şirketin ödenmiş sermayesi 95.000.000 TL olup, %49'u Verusa Holding'e %51'i Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye aittir.

Pamukova, Türkiye'nin yenilenebilir enerji üretimindeki önemli şirketlerinden Enda Enerji Holding A.Ş.'nin 345.477.486 TL büyüklüğündeki sermayesinde %19,50 oranıyla en büyük ortağıdır.

1993 yılında İzmir'de kurulan Enda'nın bünyesinde bulunan ve çevre dostu profesyonel bir yönetim anlayışıyla işletilen 10 elektrik üretim santralinin toplam 180,18 MW’lık yenilenebilir kurulu gücünü, 68,6 MW kurulu güce sahip 5 adet RES (Germiyan, Urla, Alaçatı, Mordoğan, Yaylaköy), 104 MW kurulu güce sahip 4 adet HES (Çaygören, Akçay, Eğlence-1 ve Eğlence-2) ve 7,5 MW kurulu güce sahip 1 adet JES (Tuzla) oluşturmaktadır.

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.’nin diğer yenilenebilir enerji yatırımı Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.’dir.

Pamel Yenilenebilir Elektrik’in bünyesinde, Adıyaman ilinde yer alan 6,744 MW kurulu güce sahip ve Erzurum ili, Tortum ilçesinde yer alan 7,49 MW kurulu güce sahip 2 adet hidroelektrik santrali bulunmaktadır. Pamukova, 31.095.331,00 TL sermayeli Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.’nin %79,07’sine sahiptir.

www.pamukovaelektrik.com.tr

Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.

Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş., 18.12.2007 tarihinde yenilenebilir enerji sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulmuştur.

Pamel Yenilenebilir Elektrik’in bünyesinde, Adıyaman ilinde yer alan 6,744 MW ve Erzurum ili, Tortum ilçesinde yer alan 7,49 MW kurulu güce sahip 2 adet hidroelektrik santrali bulunmaktadır.

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., 31.095.331,00 TL sermayeli Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.’nin %79,07'sine sahiptir.

Şirket payları Borsa İstanbul’da (BIST) Ana Pazar’da "PAMEL" koduyla işlem görmektedir.

www.pamel.com.tr

Core Engage Yazılım A.Ş.

Verusaturk GSYO A.Ş. girişim sermayesi yatırımları arasında yer alan Core Engage Yazılım A.Ş., 2020 yılında kurulmuş olup, yazılım hizmetleri ve dijital oyun geliştirme yazılımları alanında faaliyet göstermektedir. %50'si Verusaturk'e ait şirketin sermayesi 5.000.000 TL’dir.

www.coreengage.com

Zeroone Interactive Yazılım A.Ş.

Zeroone Interactive Yazılım A.Ş. 2020 yılında kurulmuş olup, yazılım hizmetleri ve dijital oyun yazılımları alanında faaliyet göstermektedir. Şirketin sermayesi 1.000.000 TL’dir. Verusaturk GSYO A.Ş.'nin %50 oranında pay sahibi olduğu Core Engage Yazılım A.Ş., şirketin %100'üne sahiptir.

Golive Yazılım Hizmetleri A.Ş.

2020 yılında Verusaturk’un %25’ine ortak olduğu girişim sermayesi yatırımlarından GoLive Yazılım, 2013 yılında kurulmuştur. Yetkin yazılım geliştirme ve danışmanlık ekibiyle, Kurumsal Destek Yazılımları, Proje Yönetimi, Özelleştirilmiş Müşteri Çözümleri, GoLive paket Çözümleri, Süreç Danışmanlığı, SAP Uygulama Danışmanlığı, AR-GE ve Roll Out Proje Hizmetleri etrafında projeler üretmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Ticaret Bakanlığı′ndan onaylı yerinde Ar-Ge Merkezi sertifikasıyla yürüttüğü geliştirme faaliyetleri Türkiye’de yüksek teknoloji üretimine destek olmakta, etkili yenilikleri ortaya koyarak sektörlerin ve kurumların geleceğe hazırlanmasına katkıda bulunmaktadır.

Türkiye’nin önde gelen sektörlerinde ve şirketlerine kurumsal teknoloji ve danışmanlık hizmetlerinde, SAP ve diğer alanlarda 120’nin üzerinde proje gerçekleştirmiştir. Müşteri portföyü arasında bulunan Zorlu , Ülker, Eczacıbaşı, Eti Grubu, Pfizer, Tofaş, Türk Traktör, BMC, Enerjisa, Aygaz, Çalık Enerji, Trakya Elektrik, Aksa Elektrik, Havelsan, İgdaş, Opet, Tüpraş, Türk Petrolleri önemli şirketlerden bazılarıdır.

Şirketin sermayesi 20.380.000TL’dir.

www.golive.com.tr/tr

MAVİ HOSPİTAL SAĞLIK HİZMETLERİ A.Ş.

Verusaturk’un girişim sermayesi yatırımları arasında yer alan Mavi Hospital, Manisa ili, Akhisar ilçesinde hastane hizmetleri ve sağlık sektöründe faaliyet göstermektedir.

9.100 m²alanda kurulu hastanede, 110 adet yatak kapasitesi, 9 dahili, 7 cerrahi branş ve 24 farklı sağlık birimi hizmeti ile, genel yoğun bakım ve yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Uzman tıbbi kadrosunun yanı sıra, tıp teknolojisinin modern cihazlarına sahip altyapısı ile sadece Akhisar'a değil, çevre il ve ilçelere de birçok branşta hizmet vermektedir. Genel Yoğun Bakım ve Yeni Doğan Yoğun Bakım Üniteleri ile sağlık sektörünün en büyük sıkıntılarından biri olan yoğun bakım eksikliğinin giderilmesine katkıda bulunmaktadır.

Mavi Hospital, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve UNICEF işbirliği ile yürütülen program kapsamında, başarılı uygulamalarından dolayı Sağlık Bakanlığı tarafından "Bebek Dostu Hastane" ödülüne layık görülmüştür.

Verusaturk, sermayesi 16.000.000 TL olan Mavi Hospital’de %50 pay sahibidir.

www.mavihospital.com

KAHVE DİYARİ PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Verusaturk’un girişim sermayesi yatırımları arasında yer alan yerli kahve zinciri, gıda üretimi ve perakende alnında faaliyet gösteren Kahve Diyarı kuruluşundan bugüne sahip olduğu şube ve franchise ağını genişleterek, hızlı büyümesini sürdürmüş, yerli kahve zinciri sektöründe ‘’Kahve Diyarı’’ markası ile ilk 3’e girmeyi başarmıştır.

5.000 m²’lik üretim tesisinde yürüttüğü AR-GE çalışmaları ile franchise’larına özel nitelikli ürünler geliştirerek markasına farklılık kazandırmaya devam etmektedir. Yerli kahve ve gıdada sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ve menülerini güçlü sevkiyat ağı ile franchise'larına ulaştırmaktadır.

2023 yılına kadar Kahve Diyarı konseptleriyle 200, Hale Patisserie markaları ile 200, yeni markası Sıcak Şerbet Baklava ile 200 olmak üzere toplam 600 şubeyle hizmet sunmayı planlayan grup, 5 binden fazla kişiye istihdam fırsatı sağlamayı hedeflemektedir.

Verusaturk, sermayesi 20.500.000 TL olan Kahve Diyarı’nda %50 pay sahibidir. Bu ortaklık ile şirket, yaygın şube ağını büyütmeye, marka bilinirliği, ürün ve hizmet kalitesini geliştirmeye devam edecektir.

www.kahvediyari.com.tr

Probel Yazılım ve Bilişim Sistemleri A.Ş.

Verusaturk’un 2020 yılı girişim sermayesi yatırımları arasında yer alan Probel, kurulduğu 1998 yılından bugüne sürdürdüğü büyüme ile IT sektörünün en önemli ve tek aynası olarak algılanan ve bilişim şirketlerinin yanı sıra kamu ve özel sektörde referans olarak kullanılan Bilişim 500 verilerinde ilk sıralarda yer almaktadır.

‘’Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri’’ (HBYS) konusunda hayata geçirdiği büyük kurumsal projeler kapsamında, Türkiye’nin önde gelen eğitim-araştırma, devlet ve üniversite hastaneleri ile çalışmaktadır. HBYS yazılımları, Probel’in “Kağıtsız Hastaneler” çevreyi koruma yaklaşımı ile tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına sunduğu idari, mali, tıbbi bilgilerin depolandığı, birimler arası ve Sağlık Bakanlığı’nın denetimindeki dış paydaşlar ve sistemlerle paylaşıldığı, veri alışverişinin yapıldığı bütünleşik bir sistemdir.

Probel sunduğu diğer proje ve çözümlerden Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi Radyolojik Görüntüleme ve Arşivleme Sistemi, Klinik Karar Destek Sistemi, İş Zekası, Mobil ve Hasta Başı Uygulamaları, Oracle Danışmanlık ve Satış Sonrası Destek Hizmetleri ile sağlık sektöründeki değişimleri yakından takip ederek, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yazılım geliştirme, danışmanlık, özel proje geliştirilmesi, sistem ve veri tabanı desteği sağlanması konularında 220 kişilik uzman ve nitelikli kadrosu ile hizmet vermekte ve en uygun çözümleri üretmektedir.

Sermayesi 23.333.500 TL olan şirketin %10'u Verusaturk 'e aittir.

www.probel.com.tr

Vektora Yazılım Teknolojileri A.Ş.

Verusaturk’un girişim sermayesi yatırımları arasında yer alan Vektora, kurulduğu 2003 yılından itibaren dijital dönüşümde müşterilerine verimliliği artırıcı, öncü çözümler ve hizmetler sunan, yerli sermayeli bir yazılım ve teknoloji firmasıdır.

Türkiye’de hem SAP’nin hem de Microsoft’un Gold Partneri olarak, çoğunluğu kendi bünyesinde yetiştirilip sektöre kazandırılan 200’ün üzerinde yetkin danışmanıyla gerçekleştirdiği uçtan uca çözümlerle “ilk ve tek” olma özelliği taşıyan 300’ün üzerinde başarılı projeye imza atmış ve bu projelerle yurt içi ve yurt dışından çeşitli teknoloji ödülleri kazanmıştır.

Proje hizmeti sunduğu müşteri portföyünde, Türk Kızılay, Brisa, Kale Grubu, Ege Fren, Boyner, Vestel, Enda Enerji, HepsiBurada, Eti, Tat Gıda, Şişecam, Eczacıbaşı, Sanko gibi Türkiye’nin önde gelen şirketleri bulunmaktadır.

Sermayesi 24.000.000 TL olan şirketin %60'ı Verusaturk’e aittir.

www.vektora.com